O czym muszą pamiętać organizatorzy przygotowując profesjonalny bieg?

Organizacja profesjonalnego biegu wymaga planu, który konsekwentnie należy wcielić w życie. Najważniejsze punkty, które powinni zrealizować organizatorzy przestawiamy poniżej.

1.Opracowanie regulaminu

Każda impreza masowa, bieg zorganizowany czy wydarzenie musi mieć regulamin, w którym zostaną określone:

Przykładowy regulamin zawodów dla biegaczy można znaleźć tutaj: http://www.osirskierniewice.pl/regulamin-biegu-i-skierniewicka-dziesiatka-im-edmunda-jaworskiego/

2. Ustalenie trasy

Jest to najważniejszy aspekt każdych zawodów biegowych. Miejsce powinno być zarówno bezpieczne, jak i atrakcyjne dla biegaczy. Należy pamiętać, że biegać można wszędzie, zarówno po ulicach, jak i leśnych ścieżkach. Jedynie należy zadbać o dobre wytyczenie ścieżek i zabezpieczenie całej trasy, od startu aż do mety. Im trasa będzie ciekawsza, tym przyciągnie więcej miłośników aktywności na świeżym powietrzu.

3. Imprezy towarzyszące

Sam bieg to za mało, aby przyciągnąć biegaczy i ich znajomych. Organizator musi także zapewnić moc atrakcji przed rozpoczęciem biegu, jak i po jego zakończeniu. Impreza powinna mieć charakter festynu, na którym każdy może znaleźć rozrywkę dla siebie. Bardzo często podczas takich imprez organizowane są loterie, strefy z dobrym jedzeniem, a także spotkania ze znanymi biegaczami czy innymi sportowcami. Przynajmniej jedna strefa atrakcji powinna zostać zarezerwowana dla najmłodszych.

4. Prezenty dla biegaczy

Każdy lubi czuć się doceniony. Startowanie w zawodach to bardzo duży wysiłek, dlatego miłą tradycją jest wręczanie medali uczestnictwa wszystkim osobom, które dobiegną na metę. Jest to uhonorowanie ich trudu oraz wysiłku, jaki włożyli w pokonanie trasy, jak i przygotowanie się do startu.

Specjalne wyróżnienia należą się oczywiście zwycięzcom, dla których przygotowywane są imienne statuetki, medale oraz dyplomy.

nagrody dla biegaczy

Każdy uczestnik biegu otrzymuje również pakiet startowy, w którym znajdują się upominki od sponsorów, numer startowy oraz wiele gadżetów. Organizator musi zadbać również o to, aby na trasie biegacze mieli dostęp do wody, a po biegu mogli posilić się w wyznaczonych miejscach.